Bonad Dalarna

354035

BONAD, Dalarna, möjligen Rättvik, daterad 1838, visar "Joseph uttyder drömmar för konung Pharao", målad på papper, ca 97 x 110 cm

Skador, lagningar

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Bonad Dalarna

Budhistorik (33 bud)
2263325
9 800
2263334
9 600
2263325
9 400
2263331
9 200
2263325
9 000

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.