Värja

354030

VÄRJA, svensk, 1820/30-tal, för infanteriofficer, klinga med ås, graverad med Carl XIV Johans namnchiffer samt Sveriges och Norges riksvapen, förgyllt mässingsfäste, genombruten parerplåt och kannelerad knapp, längd 105 cm

omslipad vid spetsen

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (10 bud)
2273804
2 600
2273802
2 400
2273796
2273790
2273788
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.