Stolar Fischel resp Thonet

354028

STOLAR, 6 st, 1900-talets början, varav 2 st etikettmärkta Fischel och 4 st kallstämplade Thonet, böjträ, präglade sitsar, sitthöjd ca 43 cm

Slitage, ngt ostadiga

Möbler, Design

Rum 22

Stolar Fischel resp Thonet

Budhistorik (20 bud)
2262641
6 200
2262430
6 000
2260706
5 800
2260706
5 000
2260325
4 800

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.