Sabel

354006

SABEL, fransk, 1800-tal, klinga med skålslipning, mässingsfäste, kavellindning av tvinnad koppartråd, längd 96 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Rum 11

Sabel

Budhistorik (22 bud)
2273810
5 800
2273807
5 600
2273803
5 400
2273794
5 200
2273787
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.