Rokokobyrå

353964

BYRÅ, svensk, rokoko, 1700-tal, fanerad i alm och valnöt, brännförgyllda draghandtag och nyckelskyltar, bottens insida med otydlig blyertssignatur, höjd 78, 117x62 cm, nyckel finns

fanérskador, en sprucken nyckelskylt

Rum 5

Rokokobyrå

Budhistorik (12 bud)
2261839
13 000
2261838
12 500
2261768
12 000
2261744
11 000
2261743
10 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.