Aladåbformar och fat

353962

ALADÅBFORMAR, 4 st, FAT, 2 st, genombrutna, lergods, 1900-tal, höjd 8-11 cm, fatens diameter 23 cm

Lagningar, glasyrskador

Diverse, Allmoge

Monter 1

Aladåbformar och fat

Budhistorik (6 bud)
2261718
500
2257876
450
2261716
450
2257876
2256969

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.