Porträtt

353896

PORTRÄTT, föreställande Petrus Fahlsteen pastor: Ryttern Född 1678 in decembri, gift? 1709 ...?, aftag 1754 in julio, olja på duk, 79x66 cm

Krakelyr, duk lagning

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Porträtt

Budhistorik (21 bud)
2260909
2260781
3 800
2260908
3 600
2260781
3 400
2260692
3 200

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.