Skålfat Meissen

353847

SKÅLFAT, porslin, Meissen, punktperionden (1763-1773), SKÅLAR, 3 st, Meissen, 1900-tal, skålfatets diameter 26, skålarnas längd 8-20 cm

skålfatet med nötningar och slitage

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Monter 1

Skålfat Meissen

Budhistorik (3 bud)

2261983
1 300
2249904
2249904

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.