Silverskål

353740

SKÅL, silver, K Anderson, Stockholm 1912, höjd ca 8, diameter 21,5 cm, vikt ca 450 g

Gravyrer, förgyllning med slitage, mindre buckla

Silver, Övriga silverföremål

Monter 6

Silverskål

Budhistorik (21 bud)
2259742
1 800
2259741
1 700
2258111
1 600
2257291
2258110

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.