Herrfickur med repetition Brequet

353726

REPETERUR, herrfickur, 1800-talets första hälft, förgyllt verk, kvartsrepetition, spindelgång, skeletterad boett i silver, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, verket märkt Micheler Brequet A Paris N 1134, diameter 55 mm, nyckel medföljer

Urtavla med skada, boett med slitage

Klockor/Ur, Fickur

Budhistorik (12 bud)
2260319
4 800
2260317
4 600
2260316
4 400
2260314
2259692
3 800

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.