Urna porslin

353686

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, underglasyr i blått, dekor av figurscener, höjd 33 cm

Lagningasr, sprickor, skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Urna porslin

Budhistorik (54 bud)
2258815
32 000
2258811
31 000
2258814
30 000
2258811
29 000
2258812
28 000

Slutpris SEK:
32 000
3 222 EUR, 3 661 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.