Muggar imaridekor

353673

MUGGAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i imari med motiv av landskap, höjd ca 15,5 cm

Lagningar

Orientaliskt, Porslin

Muggar imaridekor

Budhistorik (2 bud)

2252006
2247420

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.