Flintlåspistol

353644

FLINTLÅSPISTOL, svensk, m/1820 flankör, längd 42 cm
Proveniens: Tullverket

korrosion, träskador, spänner ej fjädern

Vapen/Medaljer

Monter 20

Flintlåspistol

Budhistorik (18 bud)
2274223
5 200
2274232
5 000
2274223
4 800
2273938
4 600
2273938
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.