Kopp med fat

353606

KOPP med FAT, porslin, en bild av fartyget Vega liggande i polarisen, över fartyget texten "Vega 1878", motivet inramas av en blå oval, fatet och koppen stämplad Rörstrand, höjd ca inkl fat ca 10 cm

Slitage

Keramik/Porslin

Monter 17

Kopp med fat

Budhistorik (3 bud)

2257162
500
2254507
2252183

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.