Liss Eriksson terracotta

353595

LISS ERIKSSON (1919-2000): Sittande man, signerad och daterad Liss Eriksson Taserud 1945, numrerad 4/15, terracotta, höjd ca 30 cm

Bränningsdefekt i form av sprickbildning

Konst, Skulpturer, Keramik/Porslin

Rum 20

Liss Eriksson terracotta

Budhistorik (35 bud)
2257294
4 200
2257292
2257289
3 800
2257288
3 600
2257276
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.