19 akvareller ur Nils Holgersson

353584

AKVARELLER DORO THAY. LAGERLÖF. Le merveilleux voyage de Nils Holgersson par Selma Lagerlöf Illustrations par Doro Thay (titel på omslaget). Utan år (troligen 1930).
19 akvareller på kartong, signerade, 1 akvarellerat omslag, ca 18x14 cm, hela kartongen ca 24,5x17,5 cm.

Något nötta blad, omslag fläckat och skadat, stämpel på baksidan av omslag, etikett.

Böcker/Kartor, Barnböcker

Monter 29

Budhistorik (4 bud)

2281130
2278082
2281129
2278082

Slutpris SEK:
39 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.