Väggpendyl Jacob Kock

353583

JACOB KOCK (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1762-1805), väggpendyl, senare fodral i rokokostil med skuren och förgylld dekor från 1900-talets första hälft märkt A Lundmark, höjd ca 103 cm

Torrsprickor, dekorbortfall, urtavlan med skador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 19

Väggpendyl Jacob Kock

Budhistorik (17 bud)
2256894
2256893
2 800
2256892
2 600
2256891
2 400
2256890

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.