Bordslampa 1800-talets första hälft

353552

BORDSLAMPA, 1800-talets första hälft, s.k. bouilottelampa, mässing, bemålad plåt, gallerkant, fotavslut i form av tassar, höjd 28, längd 16 cm

Omarbetad, bristningar, skador

Belysning, Bordslampor

Monter 23

Budhistorik (17 bud)
2257812
2 400
2257810
2257751
2254911
1 900
2257749
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.