Ripsmattor Birgit Norén

353529

RIPSMATTOR, 6 st, 1900-talets första hälft, ca 820x56 (röd/brun), 423x58 (rosa/vit), 234x57 (blå/vit), 305x60 (röd/vit), 340x62, 905x56 (röd/brun) cm

Slitage, smärre skador

Mattor/Textilier, Kelim - vävda, Allmoge

Ripsmattor Birgit Norén

Budhistorik (22 bud)
2257201
1 900
2257165
1 800
2257165
1 600
2254739
2256836

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.