Ytterfoder signerad Höganäs

353518

HÖGANÄS, ytterfoder, lergods, 1900-talets början, gulglaserad, dekor i relief av blad och kottar, inpressad stämpel MN Höganäs, höjd ca 18 cm

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Ytterfoder signerad Höganäs

Budhistorik (9 bud)
2260841
700
2260534
650
2259072
600
2256947
550
2251287
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.