Philip von Schantz

353494

PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): Stilleben med vaser,
monogramsignerad och daterad P.V.S -88, olja på duk, 60 x 81,5 cm

Proveniens: Bukowski Auktioner, Moderna, våren 2013, katalognr 275

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Geijersgatan 14, Göteborg

Philip von Schantz

Budhistorik (19 bud)
2289396
31 000
2289395
30 000
2289393
29 000
2289391
28 000
2289387
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.