Väggpendyl Lindroth gustaviansk stil

353454

VÄGGPENDYL, 1900-tal, gustaviansk stil, slagfunktion, bronserad och förgylld, dekor av bl a kärvar, urtavla märkt Lindroth, romerska siffror, höjd ca 107 cm, pendel medföljer

Slitage, mindre ytskador, klangskål saknas

Ändringar/tillägg
Pendel medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur, Väggklockor

Rum 20

Budhistorik (15 bud)
2256023
3 400
2256032
3 200
2256023
2256030
2 800
2256023
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.