Miniatyrmålning

353452

MINIATYRMÅLNING, bemålat tryck på elfenben, s.k. "lamina di avorio", 1800-tal, troligen Frankrike, kurtiserande rokokosällskap med får, parporträtt inramade under krona, ca 8x9 resp. 4,5x35 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Skador, ett porträtt tudelat

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Miniatyrmålning

Budhistorik (8 bud)
2257757
850
2257062
2257756
2257062
750
2257755
700

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.