Värja

353228

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade mässingsbeslag, längd 87 cm
Proveniens: Tullverket

avbruten parerplåt, balja med slitage

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (6 bud)
2273976
1 300
2259998
2267750
2259998
2259929

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.