Värja

353226

VÄRJA, svensk för ämbetsman, stukatklinga, förgyllt mässingsfäste a clavier, dekorerat med svensk-norska unionsvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med 2 graverade mässingsbeslag, längd 87 cm
Proveniens: Tullverket

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (10 bud)
2270797
2273881
3 800
2270797
3 400
2273877
3 200
2270797

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.