Wakizashi

353102

WAKIZASHI, mumei, 49,5 cm, troligen 1700-tal, montering med järntsuba, beslag i försilvrad koppar, saya i svart lack med försilvrade kopparbeslag

slitage,

Vapen/Medaljer

Monter 19

Wakizashi

Budhistorik (7 bud)
2270031
7 000
2268690
6 000
2266713
3 800
2261991
3 600
2261003

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.