Japanskt svärd

353101

SVÄRD, Japan, 1800-talets slut, i ben med graverade figurscener, längd 55 cm

skador, del saknas

Vapen/Medaljer

Monter 19

Japanskt svärd

Budhistorik (26 bud)
2270530
2271459
2270530
1 800
2268068
1 700
2270529
1 700

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.