Slaglåsstudsare

353091

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1850/60-tal, signerad på pipan Zach. Simson Suhl, oktagonal pipa, kaliber ca 10,5 mm, bakåtvänt graverat lås, ställbart snälltryck, helstock i valnöt med hornnäsa, graverade stålbeslag, kolvlåda, längd 121 cm

säkring avbruten

Vapen/Medaljer

Rum 11

Slaglåsstudsare

Budhistorik (12 bud)
2273105
9 800
2272931
9 600
2272931
8 000
2272659
5 400
2271867
5 200

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.