Johan Julius Exner olja

352486

JOHAN JULIUS EXNER (Danmark, 1825-1910): Läsande flicka vid ytterdörren, signerad och daterad J. Exner 1881, olja på duk, 50x39,5 cm

Krackeleringar över hela målningen, ramskador

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Johan Julius Exner olja

Budhistorik (8 bud)
2288304
9 600
2288301
9 400
2288299
9 200
2273324
5 200
2272706
4 200

Slutpris SEK:
9 600
938 EUR, 1 097 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.