Tedosa porslin sannolikt Tyskland 1700-tal

352427

TEDOSA MED LOCK, porslin, sannolikt Tyskland 1700-tal, rektangulär form med räfflad dekor, musselmalet mönster, cylindriskt lock, höjd 11,5 cm

Lock med lagning, liten tillverkningsspricka vid mynningen

Keramik/Porslin

Budhistorik (5 bud)
2263150
650
2255784
600
2263149
600
2255784
550
2255716
500

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.