Handskrift köpebrev 1400-tal

352346

KÖPEBREV på pergament, daterat 1429, ca 16,5x25 cm, ramat. På baksidan renskrift från 1800-1900-tal.

Vissa skador, 3 sigill saknas, veck, något fläckad, eventuellt uppklistrad.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Monter 13

Handskrift köpebrev 1400-tal

Budhistorik (50 bud)
2271529
23 000
2271540
23 000
2271529
21 000
2269590
20 000
2271527
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 247 EUR, 2 629 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.