Djup tallrik Marieberg

352232

MARIEBERG, djup tallrik 1765, fajans, målad dekor av blommor i blått, märkt MB E.13/9 65 samt SK och B:15:/10:, diameter 25 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

slitage, smärre nagg, tillverkningsspricka

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Djup tallrik Marieberg

Budhistorik (31 bud)
2262819
3 800
2262814
3 600
2262812
3 400
2262811
3 200
2262809

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer