Djup tallrik Marieberg

352232

MARIEBERG, djup tallrik 1765, fajans, målad dekor av blommor i blått, märkt MB E.13/9 65 samt SK och B:15:/10:, diameter 25 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

slitage, smärre nagg, tillverkningsspricka

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Djup tallrik Marieberg

Budhistorik (31 bud)
2262819
3 800
2262814
3 600
2262812
3 400
2262811
3 200
2262809

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.