Bägare silver 1700-tal bägare ostämplad

351873

BÄGARE, 2 st., silver, Carl Lemon, Uppsala sannolikt 1760, resp. Erik Niklas Thomé, Stockholm 1769, räfflad fot, på livet graverad dekor, höjd 8,5 resp. 8 cm; medföljer en ostämplad 1700-talsbägare, möjligen låghaltigt silver, räfflad fot, höjd 8 cm

Silver

Budhistorik (19 bud)
2261120
2 400
2255523
2261116
2255523
1 900
2258173
1 800

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer