Bägare silver 1700-tal bägare ostämplad

351873

BÄGARE, 2 st., silver, Carl Lemon, Uppsala sannolikt 1760, resp. Erik Niklas Thomé, Stockholm 1769, räfflad fot, på livet graverad dekor, höjd 8,5 resp. 8 cm; medföljer en ostämplad 1700-talsbägare, möjligen låghaltigt silver, räfflad fot, höjd 8 cm

Silver

Budhistorik (19 bud)
2261120
2 400
2255523
2261116
2255523
1 900
2258173
1 800

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.