Huggare

350807

HUGGARE, svensk, m/1748, P-stämplad klinga, svart läderbalja med två mässingsbeslag märkt O(Ö)KV, längd 79 cm
Proveniens: Tullverket

Vapen/Medaljer

Rum 11

Huggare

Budhistorik (14 bud)
2272608
2272528
2271378
2272521
2271378
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.