Huggare

350793

HUGGARE, svensk, m/1748, P-stämplad klinga, brun läderbalja med två mässingsbeslag märkt WKS, längd 78 cm
Proveniens: Tullverket

Vapen/Medaljer, Blankvapen

Rum 11

Huggare

Budhistorik (27 bud)
2273011
3 200
2273008
2273004
2 800
2273003
2 600
2272230
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer