Huggare

350793

HUGGARE, svensk, m/1748, P-stämplad klinga, brun läderbalja med två mässingsbeslag märkt WKS, längd 78 cm
Proveniens: Tullverket

Vapen/Medaljer, Blankvapen

Rum 11

Huggare

Budhistorik (27 bud)
2273011
3 200
2273008
2273004
2 800
2273003
2 600
2272230
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.