Toilettbord Art Deco

350630

TOILETTBORD / SMINKBORD, 1920-30-tal, Art Deco, mahogny och mässingslister, fasetterat spegelglas i tre delar, lådor samt skåp med mässingsbeslag, skiva i spegelglas, höjd 135, 145x40cm

Proveniens: Carl-Johan Bernadotte

Smärre slitage, två mindre beslag på glaset saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 20

Toilettbord Art Deco

Budhistorik (6 bud)
2260815
2257331
500
2257330
450
2256019
2252198

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer