Toilettbord Art Deco

350630

TOILETTBORD / SMINKBORD, 1920-30-tal, Art Deco, mahogny och mässingslister, fasetterat spegelglas i tre delar, lådor samt skåp med mässingsbeslag, skiva i spegelglas, höjd 135, 145x40cm

Proveniens: Carl-Johan Bernadotte

Smärre slitage, två mindre beslag på glaset saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 20

Toilettbord Art Deco

Budhistorik (6 bud)
2260815
2257331
500
2257330
450
2256019
2252198

Slutpris SEK:
222 EUR, 264 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.