Sabel

350203

SABEL, finsk, fransk m/1822 för kavallerimanskap, senare använd i Finland, klingan märkt SA, längd 96 cm

Slitage, lagning

Vapen/Medaljer

Rum 11

Sabel

Budhistorik (13 bud)
2272602
1 700
2272213
1 600
2272213
1 400
2272104
1 300
2272104

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.