Värja

349697

VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing dekorerat med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 95 cm

spricka i en kavelplatta

Ändringar/tillägg
For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (3 bud)

2271300
2269660
2265737
500

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.