Värja

349695

VÄRJA, 1700-tal, klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm

omlindad kavel, korrosion mot spetsen

Ändringar/tillägg
For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (5 bud)
2264359
2261324
2261321
700
2259636
550
2259237
500

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.