Värja

349695

VÄRJA, 1700-tal, klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm

omlindad kavel, korrosion mot spetsen

Ändringar/tillägg
For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (5 bud)
2264359
2261324
2261321
700
2259636
550
2259237
500

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer