Anmoderskulptur afrikanskt kulturområde

348851

ANMODERSKULPTUR, 1900-talets senare del, Elfenbenskusten, Baule, träskuren dekor, applikationer i metall, höjd ca 35 cm

Spricka, slitage

Etnografica

Rum 7

Budhistorik (2 bud)

2266276
2261211

Slutpris SEK:
33 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.