Anfadersstayett afrikanskt kulturområde

348845

ANFADERSKULPTUR, 1900-talets senare del, Elfenbenskusten, Baule, sittande mansfigur, träskuren, dekor av bl a sk scarification, höjd ca 63 cm

Slitage, bortfall, sprickor

Etnografica

Rum 7

Budhistorik (1 bud)

2269247
2016-01-19 20:41:28

2016-01-22 kl 10:56
Slutpris SEK:
28 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.