Anfadersstayett afrikanskt kulturområde

348845

ANFADERSKULPTUR, 1900-talets senare del, Elfenbenskusten, Baule, sittande mansfigur, träskuren, dekor av bl a sk scarification, höjd ca 63 cm

Slitage, bortfall, sprickor

Etnografica

Rum 7

Budhistorik (1 bud)

2269247
2016-01-19 20:41:28

2016-01-22 kl 10:56
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer