Värja

347556

VÄRJA, svensk, 1830/40-tal för infanteriofficer, klinga med etsad dekor och Carl XIV Johans namnchiffer, förgyllt mässingsfäste med kannelerad knapp, längd 104 cm

hack

Ändringar/tillägg

'For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (12 bud)
2273103
3 200
2263231
2263230
2 800
2262841
2 400
2262840

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer