Flintlåspistol

347123

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, otydligt signerad på pipa och lås, helstock i valnöt med dekorerade mässingsbeslag, längd 42 cm

skador

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Monter 17

Flintlåspistol

Budhistorik (34 bud)
2272719
10 500
2272708
10 000
2272708
9 400
2272717
9 200
2272708
8 800

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer