Flintlåspistol

347123

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, otydligt signerad på pipa och lås, helstock i valnöt med dekorerade mässingsbeslag, längd 42 cm

skador

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Monter 17

Flintlåspistol

Budhistorik (34 bud)
2272719
10 500
2272708
10 000
2272708
9 400
2272717
9 200
2272708
8 800

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.