Slaglåspistol

347122

SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock med skuren dekor och dekorerade mässingsbeslag, hornnäsa, längd 25,5 cm

hane och laddstock saknas, slitage

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Monter 17

Slaglåspistol

Budhistorik (12 bud)
2272689
1 800
2272688
1 700
2272687
1 600
2272675
2272673
1 400

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.