Slaglåspistol

347122

SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock med skuren dekor och dekorerade mässingsbeslag, hornnäsa, längd 25,5 cm

hane och laddstock saknas, slitage

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Monter 17

Slaglåspistol

Budhistorik (12 bud)
2272689
1 800
2272688
1 700
2272687
1 600
2272675
2272673
1 400

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer