Flintlåspistol

347117

FLINTLÅSPISTOL, spansk, 1700-tal, pipa och lås med smed- och besiktiningsstämplar, helstock med mässingsbeslag, bälteshake, längd 38 cm

Stocksprickor

Vapen/Medaljer

Monter 17

Flintlåspistol

Budhistorik (41 bud)
2273766
13 000
2273763
12 500
2273739
12 000
2273742
11 500
2273739
11 000

Slutpris SEK:
13 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer