Flintlåspistoler

347113

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, franska 1700-talets mitt, signerade Bouquet Iaine (?), a Saugues, pipor med spår av graverad dekor, graverade och signerade lås, helstockar i valnöt med skuren dekor, stålbeslag och inläggningar av silvertråd, längd 22 cm

Trälagningar och kompletteringar

Vapen/Medaljer

Flintlåspistoler

Budhistorik (18 bud)
2273114
15 500
2272639
15 000
2272639
14 500
2272882
14 000
2272639
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 564 EUR, 1 857 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.