Flintlåspistoler

347113

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, franska 1700-talets mitt, signerade Bouquet Iaine (?), a Saugues, pipor med spår av graverad dekor, graverade och signerade lås, helstockar i valnöt med skuren dekor, stålbeslag och inläggningar av silvertråd, längd 22 cm

Trälagningar och kompletteringar

Vapen/Medaljer

Flintlåspistoler

Budhistorik (18 bud)
2273114
15 500
2272639
15 000
2272639
14 500
2272882
14 000
2272639
13 500

Slutpris SEK:
15 500
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer