Flintlåspistoler

347112

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, brittiska, omkring 1800, signerade Barnett, stämplade mässingspipor, signerade lås, helstockar i valnöt med mässingsbeslag, laddstockar i hank, längd 30 cm

träskador

Vapen/Medaljer

Flintlåspistoler

Budhistorik (19 bud)
2273775
12 500
2273765
12 000
2273769
11 500
2273765
11 000
2273756
10 500

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer