Mynt & minnesmedaljer

343282

MEDALJER, 5 st, C-G Wrangel 1676, Lovisa 1767, C.Fr. Piper, Eric Ruuth 1805, Carl XIV Johan, silver, MYNT, 2 st, klipping, Sachsen 1699, Hieronymus Napoleon 1809, silver, MEDALJ, C-G Wrangel 1676, försilvrad koppar, medföljer 4 galvaniska kopior efter 1600-tals förlagor samt en medaljong i gulmetall
PROVENIENS: Ätten Wrangel, Ellinge slott, Skåne

Putsade, slitage

Diverse, Samlarobjekt

Mynt & minnesmedaljer

Budhistorik (5 bud)
2165814
3 200
2165813
2165812
2 800
2152049
2 600
2151987

Slutpris SEK:
3 200
314 EUR, 349 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.