Gert Marcus, skulptur

334040

GERT MARCUS (1914-2008): Utan titel, signerad och daterad GM -67, carraramarmor, höjd 14, 14 x 14 cm
Signed and dated. Carrara marble.
UTSTÄLLD/EXHIBITED: Gert Marcus, Konstakademien, Stockholm 2013

Konst, Skulpturer

Nybrogatan 32, Stockholm

Gert Marcus, skulptur

Budhistorik (7 bud)
2074729
6 000
2074723
5 800
2074487
2071837
2063349
600

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
7 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.