Perukstock såssnipa Kina 1800-tal

328231

PERUKSTOCK, SÅSSNIPA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med flodlandskap, såssnipans längd ca 19 cm, perukstockens höjd ca 26,5 cm

slitage, glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Budhistorik (14 bud)
2026947
900
2026953
850
2026947
2026952
750
2026947
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.